!!!חשוב לקרוא רגע לפני שמגישים בקשה לקרן

"לא רוצה לזרוק כסף לפח" (ארז, קבלן אלומיניום, שפלה)

"לא קיבלתי את מה שרציתי" (אלעד, שירותי גינון, כפ"ס)

"לא רוצה הפתעות" (אולגה, קוסמטיקאית, רמת גן)

כמי שעבד גם בתבור וגם ב- BDSK במשך 3 שנים ובדק כ- 1,000 בקשות להלוואה, כבר ראיתי ושמעתי הכל.

 

לאחר שבחנתי עשרות עסקים, התחלתי לשתי לב לשתי נקודות מעניינות:

1. כמחצית מבעלי העסקים שביקשו הלוואה היו מאוכזבים מהשירות שקיבלו מהיועץ שסייע להם בהגשת הבקשה (ובמידה והגישו בקשה בשנית – עשו זאת עם יועץ אחר).

2. כ- 80% מהעסקים שמגישים בקשה יכולים לקבל הלוואה, אך בפועל מאושרות הלוואות ל- 50% בלבד מהעסקים.

אם 80% יכולים לקבל הלוואה, ובפועל מקבלים רק 50%, זה אומר ש- 30% (מאות עסקים בחודש) היו יכולים לקבל אישור להלוואה במידה והיו עושים את הדברים אחרת.

כמובן שקיים קשר בין הדברים: אם היועץ המלווה בו נעזרים בתהליך הגשת הבקשה לא "מתאבד" עליה ומקדיש את כולו להצלחה, התהליך ייכשל.

כל מי שעבד אי פעם בקרן בערבות מדינה יודע היטב: מרבית הבקשות מוגשות על ידי אותן 5-10 חברות שעושות זאת בשיטה של "פס ייצור". חלקן אף משנות את השם מפעם לפעם, תחשבו לבד מדוע. החברות הללו לא מקדישות זמן לסינון הלקוחות (לעתים קרובות אפשר לדעת מראש אם יש בעיה שתמנע מהעסק לקבל אישור) וגובות את כל התשלום (זול ככל שיהיה) מראש וללא מרכיב מבוסס הצלחה. והן יודעות למה.

החברות הללו לא בונות על מוניטין ולקוחות חוזרים, אלא על האימרה הידועה: "הפראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים". והן צודקות: החברות הגדולות ביותר בתחום הן דווקא אלה עם אחוזי ההצלחה הנמוכים ביותר ושביעות רצון לקוחות אפסית.

אצלי בעסק יש מאגר של עשרות לקוחות קבועים, שחוזרים אליי בכל פעם שהם זקוקים להגיש בקשה לבנק, לקרן או למשקיע. למה? אפשר לשאול אותם. זה בטוח לא המחיר. ניחוש שלי: תשומת הלב לפרטים, ההיכרות עם התהליך שמאפשר הכנה טובה יותר לשלבים השונים, ולא פחות חשוב: כמעט תמיד אנחנו מצליחים לגייס את הסכום הדרוש.

 

לא יוצאים לדרך לפני שבודקים שהסיכויים לטובתך! אחריות מובטחת!

לשיחת ייעוץ חינם, תשאירו פרטים ואחזור אליכם:

e. It's easy.